Cea mai mare este iubirea
![O maior é o amor](https://portalwp.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2021/07/21061604/O-maior-e-o-amor_Ester-Bezerra-.jpg)
”Și acum rămân acestea trei: credință, speranță, dragoste creștină; dar cea mai mare dintre acestea este dragostea creștină.” 1 Corinteni 13.13
Iubirea este cea mai mare și cea mai importantă, deoarece vine de la Dumnezeu, care ne-a iubit mai întâi și ne-a dat și credință. Pentru ca această dragoste să rămână, Dumnezeu a făcut promisiunea de a ne da Duhul Său pentru a ne călăuzi și a ne feri de orice rău. Și El ne-a dat, de asemenea, speranța de a lupta și de a urma această iubire adevărată.
Deixe o seu comentário