Necazul celor care L-au respins pe Fiul lui Dumnezeu
Citește și meditează la mesajul de astăzi
![A angústia dos que rejeitaram o Filho de Deus](https://portalwp.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2022/04/20065742/A-angustia-dos-que-rejeitaram-o-Filho-de-Deus_Ester-Bezerra.jpg)
„Și vor cădea sub tăișul sabiei și vor fi duși captivi printre toate națiunile; și Ierusalimul va fi călcat în picioare de neamuri, până se vor împlini timpurile neamurilor. Și vor fi semne în soare și în lună și în stele; și pe pământ chinul națiunilor, cu nedumerire; marea și valurile urlând;” (Luca 21:24-25)
Secvența războaielor și a conflictelor dintre națiuni nu va împiedica Evanghelia să fie propovăduită în lume, până când va veni sfârșitul, spre chinul celor care L-au lepădat pe Fiul lui Dumnezeu.
Deixe o seu comentário