Nimeni alături
![](https://s3.amazonaws.com/portalwp/wp-content/uploads/20200508164812/ningu%C3%A9m-por-prto.jpg)
„M-am uitat la dreapta mea și am privit, dar nu a fost niciun om care să mă cunoască, mi-a lipsit locul de scăpare; nimeni nu s-a îngrijit de sufletul meu.”
Psalmul 142:4
Așa a fost Iisus pe calea jertfei Sale de dragul nostru, nu era nimeni care să-L întărească în acel moment și nici nu știa nimeni ce oferea El tuturor. Încă nu știau pentru ce a fost jertfa Sa. Cineva trebuie să-i informeze despre Lucrarea Mântuitoare, pentru că nu există nimeni în lume care să-i consoleze. Totuși, cei care s-au refugiat în El știu să aibă grijă de cei necăjiți, anunțând mântuirea deja experimentată de Milostivirea lui Dumnezeu.
Deixe o seu comentário